|
Autokouluun etusivu |
|
Alkavat kurssit |
|
Seuraava 2-vaihe |
|
Ilmoittautuminen |
|
Yhteystiedot |
|
Opetus |
|
Hinnasto |
|
Henkilökunta |
|
Linkkejä |
|
Uutisia |
|
Kurssit alkavat: |
|
Autokoulun aloittaminen
Autokoulun voi aloittaa kuusi kuukautta ennen ko. ajokorttiluokkaan vaadittavan iän täyttymistä. Esimerkiksi henkilöautokortin suorittamisen voi aloittaa puoli vuotta ennen 18-vuotissyntymäpäivää.
Mikäli haluat ajokortin juuri tiettyyn ajankohtaan mennessä, aikaa autokoulun suorittamiseen kannattaa varata 2-3 kk.
Autokouluun tullessasi sinulla ei tarvitse olla mukana mitään erityistä (ota henkilötodistus mukaan). Oppimateriaalin sekä ohjeet lääkärintodistuksen, valokuvien, maksujen yms. osalta kerromme ensimmäisten käyntiesi yhteydessä.
Autokoulukurssi sisältää teoriaopetusta, itseopiskelua ja ajoharjoittelua. Oppitunnit sovitaan oppilaan kanssa yhteisesti. Kurssin lopussa autokoululainen osoittaa taitonsa kirjallisessa kokeessa sekä ajokokeessa.
|
|
sertifioitua laatuopetusta ISO 9001 ympäristöjärjestelmä ISO 14001 |

|
Keskuskatu 15 A K-market (Vuorisen) talo huom. 3 kerros
C/C1 kurssi alkaa pe 13.01 klo 13.00 |
|
Aloittaminen ei vaadi mitään erityistä; voit aloittaa yksinkertaisesti saapumalla paikalle kurssin alkaessa. Jos haluat ennakkoon kertoa tulostasi, niin tee se tästä.
Ilmoittautumisen voi tehdä myös netin kautta. Tästä pääset ilmoittautumiskaavakkeeseen ja saat lisätietoja kurssien aikatauluista. |
|
Seuraavat kurssit: 23.01.2012 klo 16.15 13.02.2012 klo 16.15 05.03.2012 klo 16.15 |
|
Kauttamme voit edelleen suorittaa C kortin Volvolla ja nyt C1 MB Sprinterilla |
|
A1 (kevari) kurssit alkavat myös maanantaisin klo 16.15. Ison MP:n kurssit joustavasti kysynnän mukaan.
|

