Autokouluun etusivu

Alkavat kurssit

Seuraava 2-vaihe

Ilmoittautuminen

Yhteystiedot

Opetus

Hinnasto

Henkilökunta

Linkkejä

Uutisia

Kurssit alkavat:

Autokoulun aloittaminen

 

Autokoulun voi aloittaa kuusi kuukautta ennen ko. ajokorttiluokkaan vaadittavan iän täyttymistä. Esimerkiksi henkilöautokortin suorittamisen voi aloittaa puoli vuotta ennen 18-vuotissyntymäpäivää.

 

Mikäli haluat ajokortin juuri tiettyyn ajankohtaan mennessä, aikaa autokoulun suorittamiseen kannattaa varata 2-3 kk.

 

Autokouluun tullessasi sinulla ei tarvitse olla mukana mitään erityistä (ota henkilötodistus mukaan). Oppimateriaalin sekä ohjeet lääkärintodistuksen, valokuvien, maksujen yms. osalta kerromme ensimmäisten käyntiesi yhteydessä.

 

Autokoulukurssi sisältää teoriaopetusta, itseopiskelua ja ajoharjoittelua. Oppitunnit sovitaan oppilaan kanssa yhteisesti. Kurssin lopussa autokoululainen osoittaa taitonsa kirjallisessa kokeessa sekä ajokokeessa.

 

sertifioitua laatuopetusta ISO 9001

ympäristöjärjestelmä ISO 14001

Ja osaat ajaa!

Keskuskatu 15 A K-market (Vuorisen) talo

                 huom. 3 kerros

 

          - maanantaisin klo 16.15 -

 

   C/C1 kurssi alkaa pe 13.01 klo 13.00

Aloittaminen ei vaadi mitään erityistä; voit aloittaa  yksinkertaisesti saapumalla paikalle kurssin alkaessa. Jos haluat ennakkoon kertoa tulostasi, niin tee se tästä.

 

Ilmoittautumisen voi tehdä myös netin kautta. Tästä pääset ilmoittautumiskaavakkeeseen ja

saat lisätietoja kurssien aikatauluista.

 

Seuraavat kurssit:

23.01.2012 klo 16.15

13.02.2012 klo 16.15

05.03.2012 klo 16.15

Kauttamme voit edelleen suorittaa C kortin Volvolla ja nyt  C1 MB Sprinterilla

A1 (kevari) kurssit alkavat myös maanantaisin klo 16.15.

Ison MP:n kurssit joustavasti kysynnän mukaan.

 

MOPO- ja MOPOAUTOKURSSIT

SEURAAVA 14.2 klo 16.00

TULE MUKAAN, ilmoittaudu  tai kysy lisätietoja